Повернутися до звичайного режиму

До відома учнів 11-х класів та їх батьків!

Випускникам шкіл, що вступатимуть до вишів, потрібно самостійно розраховувати середній бал атестата. Внесення відповідного запису в додаток до атестата не передбачено в затверджених КМУ зразках документів про повну загальну середню освіту.

Відповідне роз’яснення надає МОН улисті від 20.06.2018 № 1/9-399 "Щодо середнього бала документа про повну загальну середню освіту"

Зокрема, під час подання заяви до вишу – як в електронному, так і в паперовому вигляді – випускникові школи треба самому порахувати середній бал атестата. Перевірятимуть правильність обчислення приймальні комісії закладів вищої освіти.

Як саме розраховується бал, визначено в Порядку подання та розгляду заяв в електронній формі. Так, він обчислюється за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин. Бал розраховується як середнє арифметичне усіх зазначених в додатку до атестата оцінок (інваріантна частина, варіативна частина, державна підсумкова атестація). Водночас предмети, за якими зроблено запис «звільнений(а)», у загальну кількість не враховуються.

МОН також нагадало, що в разі подання заяв в електронному вигляді вступник зазначає середній бал в особистому кабінеті. Якщо потім він виявить помилку в розрахунку, то може самостійно її виправити до подання першої заяви.

Також на сайті МОН уже розміщено відповіді на найпоширеніші запитання щодо вступної кампанії 2018 для вступників на всі рівні та приймальних комісій.