Дати і предмети ДПА 2018 року

I (4-класники)українська мова
літературне читання
II (9-класники)обов’язкові українська мова та математика на вибір педради,
III (11-класники)обов’язкові:українська мова, історія України або математика на вибір випускника, біологія, хімія, фізика, географія, англійська мова, французька мова, німецька мова, іспанська мова, російська мова. Увага:предметом на вибір може бути також історія України або математика, якщо випускнику потрібно скласти ДПА з обох цих предметівЗа бажання випускник може скласти ДПА з мови нацменшини, якщо це заклад з вивченням такої мови

Цьогорічні зміни в проведенні ДПА і ЗНО анонсували на прес-конференції Юрій Кононенко (директор департаменту загальної та середньої шкільної освіти) і Вадим Карандій (директор Українського центру оцінювання якості освіти). Юрій Кононенко прояснив особливості проведення ДПА, а Вадим Карандій – ЗНО. Проведення спільної конференції пояснюється тим, що 2017 року вперше ДПА проводиться повністю у форматі ЗНО і в межах сесії ЗНО.

Важливо: про ДПА

Як зауважив Юрій Кононенко, щодо ДПА залишається чинним «Положення про проведення ДПА» 2014 року. Але зміни будуть, і стосуватимуться вони в першу чергу 11-класників.

ДПА для школярів, що завершують початкову освіту, залишиться незмінним. Діти писатимуть контрольні роботи з української мови та математики, складатимуть літературне читання. За рішенням педради і за побажання батьків можна ввести складання мови нацменшини для шкіл з вивчанням такої мови. Щодо ДПА цього ступеня наголошується, що вона має трактуватися як перевірка рівня викладання, оцінки навчальних досягнень. Для дітей це будуть звичні контрольні роботи. Проводитимуть атестацію з 15 травня.

2017 року вперше ДПА проводиться повністю у форматі ЗНО і в межах сесії ЗНО

ДПА для 9-класників теж залишиться без змін. Обов’язковими для складання є українська мова та математика, ще 1 предмет обирає педрада: українська література, іноземна мова, зарубіжна література, правознавство, історія України, всесвітня історія, географія, біологія, хімія, фізика, інформатика, мова нацменшини, інтегрований курс літератури. Проводитимуть атестацію з 1 червня.

ДПА для 11-класників відбудеться у форматі ЗНО. Складатимуть 3 предмети: обов’язково українську мову, на вибір історію України або математику, ще 1 предмет на вибір з: біологія, хімія, фізика, географія, а також англійська, французька, німецька, іспанська, російська мови. Почнеться сесія ДПА і ЗНО 23 травня з іспиту з української мови та літератури.Увага:іноземна мова, на відміну від попереднього року, не обов’язкова для складання, це лише один предмет із переліку на вибір.Увага:якщо випускнику потрібно скласти і математику, і історію України, він обирає один із цих предметів 2­‑м, а один – 3‑м у складанні.

Випускник може скласти ДПА і зматематики, і історії України

Всі тести розроблені за програмою рівня «стандарт». Українську мову складатимуть якЗНО з української мови та літератури, але для визначення оцінки ДПА врахують тільки відповіді з української мови та власне висловлення. Іноземна мова, математика та історія України теж розділені таким чином: для врахування ДПА обирають тільки частину запитань, вони позначені в тестовому зошиті. Приміром, щодо історії України знадобляться тільки відповіді з періоду XX-XXI ст. У ДПА з решти предметів враховуватимуть цілісний тест.

У школах з навчанням або вивченням мов національних меншин може бути проведена ДПА з мови нацменшини за бажанням самого випускника.

Як повідомила EDUGET Світлана Фіцайло, заступник начальника відділу змісту середньої освіти, мовної політики та освіти національних меншин, названі зміни внесені в проект наказу щодо проведення ДПА 2017 року. Зараз завершується підготовка цього проекту, протягом кількох тижнів відбудеться його остаточне обговорення й затвердження.