Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням

Ця страшна і підступна зброя вкрала і скалічила безліч людських життів. Цей жах триває і зараз. У зв’язку з цим, 8-го грудня 2005-го року, на рівні Генеральної Асамблеї ООН була прийнята резолюція №A/RES/60/97, в якій висловлюється глибока стурбованість і занепокоєність масштабними гуманітарними проблемами і питаннями в галузі розвитку, викликаними наявністю цієї грізної зброї - мін і вибухонебезпечних пережитків війн і військових конфліктів. У даній резолюції підкреслюється необхідність посилення уваги з боку держав, котрі зіштовхуються з мінної загрозою, а також проводиться відвертий заклик до країн, громадських і не урядових організацій з метою запобігання подальшого використання мін та інших аналогічних небезпечних вибухових пристроїв.

4-е квітня офіційно проголошено Міжнародним днем просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, пов’язаної з розмінуванням. Небезпека, яку несе в собі використання даного виду озброєнь, має більш серйозні і більш тривалі соціально-економічні наслідки як для мирного населення держав, де є проблема мін і замінованих об’єктів, минулих наслідків військових конфліктів, так і для тих, хто використовує цю зброю у своєму арсеналі.

У ліцеї заплановано ряд профілактичних заходів, серед яких звертаємо Вашу увагу на додаткові джерела профілактичної інформації:

1) 4 квітня, у Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки, пройде радіодиктант для дітей молодшої та середньої школи з безпечної поведінки з мінами та нерозірваними боєприпасами. Диктант звучатиме голосом Пса Патрона із популярного мультфільму на хвилях Українського Радіо 4 квітня о 15:00. Допомагатиме з прочитанням тексту Михайло Карпань — актор, що озвучує Пса Патрона в мультфільмі. А перед диктантом, о 14:40, в ефірі Українського Радіо говоритимемо з представником ДСНС про забруднення України мінами і вибухонебезпечними предметами та про важливість навчання дітей правил безпечної поведінки. Щоб написати диктант та дізнатися правила, що рятують життя: слухайте прямий ефір на Українському радіо на FM-частоті вашого міста, на сайті Українського Радіо, у мобільному застосунку suspilne.radio або у додатку "Дія" увімкніть пряму трансляцію онлайн
- YouTubе ЮНІСЕФ: bit.ly/40jD1Tz
- Facebook ЮНІСЕФ: bit.ly/3lQWZ99
- або на YouTube/Facebook сторінках, ДСНС, Українського Радіо чи Facebook сторінках Центру протимінної діяльності, Міністерства освіти і науки
Перевірити правильність написання диктанту можна буде за дві години після його завершення у соціальних мережах та на офіційних сайтах ЮНІСЕФ, ДСНС та Українського Радіо.

2) https://bezpeka.info/

Це сайт з мінної просвіти, який розроблений ЮНІСЕФ у співпраці з ДСНС та МОН. На ньому зібрані корисні навчально-розважальні матеріали з мінної просвіти для дітей, підлітків, батьків та вчителів. Розміщені тематичні яскраві брошури, комікси, загадки, мультфільми та квести тощо

/Files/images/0_a_sp/МБ.jpg