про шкільний євроклуб “Euro-cooperation”

Харківської гімназії №43

1.1. Це положення регламентує діяльність Європейського клубу (Євроклубу), що організуються в гімназії.

1.2. Євроклуб є формою позашкільної роботи в закладі, за допомогою якої вирішуються освітньо-виховні завдання та створюються умови для більшої соціалізації та самореалізації учнів гімназії, поширення їх світогляду та залучення до контексту європейської культури.

1.3. Європейський клуб у визначенні змісту роботи керується Постановою Кабінету Міністрів України від 02.07.2008 № 594, Конституцією України, Конвенцією ООН про права дитини, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про професійно-технічну освіту», «Про позашкільну освіту», «Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти», іншими законодавчими і нормативно-правовими актами України, а також цим Положенням.

1.4. Євроклуб здійснює свою діяльність відповідно до основних завдань загальної середньої освіти, спрямованих на:

- виховання громадянина України;

- формування особистості учня, його наукового світогляду, розвитку його здібностей та обдарувань;

- виховання в учнів поваги до Конституції України, державних символів України, почуття власної гідності, свідомого ставлення до обов’язків, прав, свобод людини і громадянина, відповідальності перед законом за свої дії;

- реалізацію права учнів на вільне формування політичних і світоглядних переконань;

- виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей українського народу та інших народів і націй.

1.5. Цілі євроклубу:

- поширення серед учнівської молоді відомостей про країни та народи Європейського Союзу та їхню культуру, історію, взаємовідносини;

- роз’яснення важливості європейської інтеграції України для її соціально-економічного та культурного розвитку;

- сприяння створенню в молодіжному середовищі атмосфери поваги до європейських цінностей демократії та толерантності;

- виховання у учнів здібностей до відкритого висловлювання своїх думок та діалогу.

1.6. Діяльність Євроклубу є поза політикою, не може носити політичного характеру та проводити роботу у співробітництві з будь-якими політичними партіями та організаціями.